تبلیغات
مطالب اینترنتی - اثرات خطرناک دیدن پورنوگرافی در زندگی زناشویی
مطالب اینترنتیمفیدستان:

What Pornography Really Does to a Relationship

استفاده هریک از طرفین رابطه از پورنوگرافی میتواند آینده آن رابطه را با خطر مواجه کند اما این خطر چقدر و چگونه است؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی چقدر و چگونه است؟ معنی کلیشه‌ای پورنوگرافی دلالت بر یک مرد مجرد دارد، که هر شب در اینترنت جست‌وجو می‌کند و بیان‌گر این ایده است که پورنوگرافی برای آدم‌هایی است که شریک زندگی ندارند- و این‌که پورنو یک تفریح ایده‌آل انفرادی است.

البته، کسانی که شریک زندگی دارند هم پورنوگرافی تماشا می‌کنند، و همین باعث می‌شود که بسیاری از ما به فکر فرو برویم که آیا استفاده از پورنوگرافی در میان زوج‌ها کیفیت رابطه را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا نه. دو مطالعه‌ی منتشر شده در ژورنال ‌”آرشیو رفتار جنسی‌” می‌کوشند به این سوال پاسخ دهند. این دو مطالعه از فرضیات ساده‌ی مبتنی بر مضر بودن پورنوگرافی برای روابط فراتر می‌روند.

تحقیقات تیلور کوهوت درباره تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی

تیلور کوهوت و همکاران او از دانشگاه وسترن انتاریو به این نتیجه رسیدند که تحقیقات قبلی یا بیش از اندازه “بالا به پایین” بوده‌اند یا از نظریه‌های رفتار انسانی که پورنوگرافی را مضر فرض می‌کنند، متاثر بوده‌اند. این روش اغلب در شناسایی هر گونه اثرات مثبت استفاده از پورنوگرافی با شکست مواجه می‌شود. کوهوت یک رویکرد “پایین به بالا‌” را اتخاذ کرد.

کوهوت از کاربران اینترنت دعوت کرد که از وب‌گاه او بازدید کنند و نظر خود را در مورد استفاده از پورنوگرافی و چگونگی تاثیر آن روی روابط‌شان برای اون بنویسند. شاید تعجبی نداشته باشد که مردان استفاده از پورنوگرافی را بسیار بیش‌تر از زنان گزارش دادند – سه تا چهار بار در هفته، به جای یک تا سه بار در ماه.

تقریبا همه‌ی شرکت‌کنندگان گزارش دادند که از پورنوگرافی در زمان تنهایی استفاده می‌کنند، اما ۶۵ درصد از مردان و ۷۰ درصد از زنان نیز گزارش دادند که پورنوگرافی را همراه با شریک زندگی‌شان استفاده می‌کنند.

[اگر این ارقام بالا به نظر می‌رسند، به یاد داشته باشید که این نمونه‌ شامل آدم‌هایی است که با میل خودشان روی لینک پژوهش در مورد استفاده پورنوگرافی کلیک کردند.] در مورد اثراتی که استفاده از پورنوگرافی روی روابط دارد، اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان گفتند که هیچ تاثیر منفی وجود ندارد. ۴۳۰ نفر از پاسخ دهندگان ۶۲۱ بار در پاسخ به سوالات باز کوهوت همین نظر را داشتند. در مقابل، تنها ۳۴ مورد به عدم وجود تأثیرات مثبت اشاره کردند.

مقاله مرتبط: تاثیر پورنوگرافی بر مغز

جالب‌ترین پاسخ بعدی این ادعا بود که پورنوگرافی منبع خوبی از اطلاعات در مورد رابطه‌ی جنسی است. من مطمئن نیستم که احساس‌ام در مورد این یکی دقیقا چیست. از یک طرف، داشتن آگاهی نسبت به آن خوب است. اما یادگیری در مورد رابطه‌ی جنسی از طریق پورنوگرافی واقعا این‌قدر عالی است؟ به نظر می‌رسد که نمونه‌ی کوهوت که شامل افرادی است که به خواست خودشان در پژوهش شرکت کرده‌اند، چنین دیدگاهی دارند.

پاسخ‌دهندگان همچنین فکر می‌کردند که استفاده از پورنوگرافی به آنها کمک می‌کند تا درباره‌ی رابطه‌ی جنسی‌شان راحت‌تر با شریک زندگی‌شان صحبت کنند، و راه جایگزین مناسبی است برای زمانی که شریک زندگی‌شان تمایلی برای رابطه‌ی جنسی ندارد. برخی از پاسخ دهندگان اذعان کردند که تماشای پورنوگرافی ممکن است باعث ایجاد انتظارات غیرمنطقی در آنها شود، علاقه‌ی آنها را به رابطه‌ی جنسی کاهش بدهد، یا اضطراب آنها را افزایش بدهد.

اگر چه کوهوت و همکاران‌اش اعتراف کردند که نمونه‌ی آنها ممکن است نمایانگر تمامی زوج‌ها نباشد، اما پژوهشگران آتی را ترغیب می‌کنند که در سوالات “بالا به پایین” تحقیق‌شان حتما و حتما این احتمال را در نظر بگیرند که استفاده از پورنوگرافی می‌تواند هم تاثیر مثبت و هم تاثیر منفی روی روابط داشته باشد.

بررسی بلند مدت تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی

در مطالعه‌ی دیگری، ساموئل پری از دانشگاه اوکلاهما یک بررسی بلند مدت انجام می‌دهد. او اشاره می‌کند که اغلب تحقیقات در زمینه‌ی استفاده از پورنوگرافی مانند یک تصویر آنی عمل می‌کنند: تحقیقات غالبا می‌پرسند که فرد چه‌قدر پورنوگرافی تماشا می‌کند، و رابطه‌شان در یک لحظه‌ی خاص چه وضعیتی دارد.

پری می‌گوید این شیوه ایده‌آل نیست، ، زیرا “در حالی که بیشتر… مطالعات به طور کلی فرض را بر این می‌گیرند که استفاده از پورنوگرافی باعث مشکلات زناشویی می‌شود، اما ممکن است در واقع موضوع این باشد که نارضایتی زناشویی منجر به استفاده بیش‌تر از پورنوگرافی می‌شود.” تنها در صورتی می‌توانیم بفهمیم که کدام یک روی دیگری تاثیر می‌گذارد که یک محقق استفاده از پورنوگرافی و کیفیت رابطه را در طول زمان پیگیری کند.‌”

پری داده‌هایی را از ‌”پرتره‌ی مطالعه‌ی زندگی در امریکا (یا PALS)‌، ” یک نظرسنجی سراسری از بزرگسالان امریکایی در سال ۲۰۰۶ و دوباره با همان پاسخ‌دهندگان در سال ۲۰۱۲ تجزیه و تحلیل کرد. پاسخ‌دهندگان کوهی از سوالات را پاسخ دادند که دو مورد از آنها برای پری جالب بود:

 1. رابطه‌ی بعد از ازدواج‌تان را چه‌طور می‌بینید؟
 2. چند وقت یک بار مطالب پورنوگرافی را مشاهده می‌کنید؟

درباره تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی نتایج نشان دادند که در سال ۲۰۰۶، مردان و زنانی که بیش‌تر پورنوگرافی تماشا می‌کردند چندان از رابطه‌شان خشنود نبودند. هیچ راهی وجود ندارد برای دانستن این‌که آیا استفاده از پورنوگرافی رضایت و خشنودی از رابطه را کاهش می‌دهد یا این‌که افرادی که در رابطه‌ی خود کم‌تر خوشحال هستند به پورنوگرافی رو می‌آورند. اما زمانی که پری داده‌های ۲۰۰۶ را با نتایج شش سال بعد مقایسه کرد، متوجه شد کسانی که در سال ۲۰۰۶ بیش‌تر پورنوگرافی تماشا می‌کردند از رابطه‌ی خود در سال ۲۰۱۲ کم‌تر راضی بودند.

به نظر نمی‌رسد که تماشای پورنوگرافی یکی از عوارض جانبی یک ارتباط ضعیف باشد، اما ممکن است بر زوال رابطه مقدم باشد. با این حال، هنوز هم نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که استفاده از پورنوگرافی باعث عدم رضایت از رابطه می‌شود. شاید موضوع این باشد که کسانی که روابط‌شان بنا به دلایل نامعلوم با مشکل مواجه شده‌است بیش از سایرین به استفاده از پورنو گرایش دارند.

پری می‌گوید:

“به نظر می‌رسد ازدواج‌هایی که تاثیر منفی بیش‌تری از پورنوگرافی گرفتند، ازدواج‌های هستند که در آنها مرد با بسامد بالایی از پورنوگرافی استفاده می‌کرده‌است (یک بار در روز یا بیش‌تر) این سطوح…. از نظر آماری بسیار بالا هستند و ممکن است نشان‌دهنده‌ی اعتیاد فرد باشند یا رفتار غیرارادی او که خود می‌تواند یک اثر منفی روی روابط عاشقانه بگذارد، حتی اگر آن رفتار چیزی غیر از استفاده از پورنوگرافی باشد.‌”

همه‌ی خبرها بد نیستند. پری همچنین پی برد زنانی که در سال ۲۰۰۶ حداقل دو تا سه بار در ماه پورنوگرافی تماشا می‌کردند، رابطه‌ی شادتری بعد از ۶ سال داشتند، با بالاترین میزان افزایش برای زنانی که عادت پورن‌شان بیش‌تر از بقیه بود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب اثرات خطرناک دیدن پورنوگرافی در زندگی زناشویی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :اثرات خطرناک دیدن پورنوگرافی در زندگی زناشویی
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86-%d9%be%d9%88%d8%b1%d9%86%d9%88%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :